Sukienka na poprawiny dla panny młodej – co wybrać?

Poszukiwania wymarzonej, idealnej sukni ślubnej trwają wiele miesięcy. I choć z wyborem odpowiedniej wiąże się mnóstwo odwiedzonych sklepów, witryn internetowych oraz szereg przymiarek, zapewne każda panna młoda czuje ekscytację podczas poszukiwań i radość z powodu znalezienia tej jedynej. Gdy ma się już suknię na dzień ślubu, trzeba jeszcze wybrać tę na poprawiny- wybór tej kreacji zazwyczaj przynosi tyle samo przyjemności i powinien być odpowiednio przemyślany.

Kolor

Sukienka na dzień poprawin powinna nawiązywać do ślubnej kreacji. Dlatego doskonale sprawdzą się kolory takie jak biel czy écru. Śnieżnobiała suknia w dniu ślubu jest zarezerwowana dla panny młodej, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, podobnie jest z poprawinami- niewiele kobiet decyduje się na wybór kreacji w tym kolorze, aby nie próbować konkurować o uwagę ze świeżo upieczoną małżonką. Biały kolor zapewni więc unikalność – od razu będzie wiadomym, kto w tym szczególnym dniu stawiany jest na piedestale. Jeśli panna młoda preferuje zupełnie inne kolory, śmiało może zdecydować się na zupełnie inne odcienie. Zazwyczaj sprawdzają się delikatne, pastelowe kolory (tutaj znajdziesz wiele kreacji w pastelowych kolorach), choć i to nie jest koniecznością – można spotkać kobiety, które decydują się na barwne kreacje.

Długość

Drugą kwestią jest długość sukienki. Tutaj również panuje pełna dowolność, ale panuje zwyczaj, iż są one znacznie krótsze i mniej okazałe niż ślubna kreacja. Nie warto oczywiście przesadzić w drugą stronę- zbyt krótka i obcisła sukienka będzie krępowała ruchy i ograniczała w tańcu, a przy tym może wyglądać niestosownie do wagi uroczystości. Dlatego też wiele panien młodych stawia na skromne sukienki sięgające kolan.

Niezależnie od koloru i kroju sukienki na poprawiny ważnym jest, by panna młoda czuła się w niej swobodnie. Jednakże mimo iż jest to impreza o swobodniejszym niż same wesele charakterze, należy dobrać kreację, która sprawi, że uroczystość zostanie w odpowiedni sposób podkreślona. Skromna, sięgająca kolan sukienka w stonowanych, pastelowych kolorach sprawdzi się na tę uroczystość idealnie, a panna młoda będzie przyciągać spojrzenia gości.

Sukienki na poprawiny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *