Jak dobrać naszyjnik do sukienki?

Biżuteria, podobnie jak inne dodatki, może często zdecydować o wyglądzie całej stylizacji. Dodatki są szczególnie istotne w przypadku stylizacji na specjalne okazje jak na przykład na wesele. Istnieje kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować w doborze odpowiedniej biżuterii do naszej sukienki na wesele.

Jak dobrać naszyjnik do stylu sukienki

Jedna z najważniejszych zasad to dopasowanie biżuterii do stylu naszej sukienki. Jeśli na przykład wybieramy minimalistyczną prostą kreację zamiast bogatego i dużego naszyjnika wybierzmy prosty, np geometryczny wisiorek w nowoczesnym stylu. Ubierając np rozkloszowaną sukienkę w stylu retro nie ubierajmy do niej bardzo nowoczesnej biżuterii itd.

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu sukienki

Naszyjniki, kolie i wisiorki to elementy biżuterii, które zwracają uwagę na ramiona, szyję, dekolt i biust. Bardzo ważne jest więc odpowiednie dopasowanie stylu i kształtu biżuterii do dekoltu naszej sukienki. Należy kierować się tu wymienionymi poniżej prostymi zasadami:

  • Okrągły dekolt – wybieramy naszyjnik okrągły lub długi z okrągłym wisiorkiem.
  • Dekolt w kształcie litery V/trójkątny – wybieramy naszyjnik krótki trójkątny lub długi i okrągły (zobacz przykłady naszyjników).
  • Dekolt asymetryczny – nie zakładamy do takiego naszyjników czy kolii.
  • Dekolt gorsetowy – sprawdzi się kolia lub delikatny naszyjnik.
  • Dekolt w kształcie serca – możemy wybrać naszyjnik z wisiorkiem zwisającym nad linią pomiędzy piersiami.

Jak dobrać naszyjnik do figury

Przy stylizacjach z sukienkami, więc na przykład stylizacjach na wesele, biżuterię należy dobrać nie tylko do samej kreacji ale również do naszej figury. Posiadaczki mniejszego biustu będą dobrze wyglądać z biżuterią noszoną wyżej i powinny unikać raczej długi wisiorów i naszyjników. Jeśli masz duży biust możesz spokojnie sięgnąć po długi naszyjnik ale staraj się raczej unikać wisiorków o okrągłym kształcie. Kobiety niskie powinny z kolei unikać długich, sięgających pasa naszyjników z dużymi wisiorami. Mogą one optyczne jeszcze bardziej skrócić sylwetkę.

Jak dobrać naszyjnik do pozostałej biżuterii

Jeśli decydujecie się na ubranie kolii czy naszyjnika do weselnej stylizacji pamiętajcie, że musi ona współgrać także z innymi elementami biżuterii. Zasada jest tu bardzo prosta, tylko jeden element biżuterii powinien być dominujący. Jeśli więc wybieramy duży, rzucający się w oczy naszyjnik to kolczyki powinny być bardzo skromne i niewielkie. Odwrotnie jeśli wybierzemy skromny i delikatny naszyjnik, możemy sobie pozwolić na bardziej ekstrawaganckie kolczyki.

Jak dobrać naszyjnik do sukienki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *